A fenyőmag előnyei

2015.04.09 09:45

A fenyőmagot hagyományosan a forradalom előtti Oroszországban azért fogyasztották, hogy mindenféle gyomor- és bélrendszeri problémát gyógyítsanak vele. Mivel a fenyőmagnak alacsony az égési hőmérséklete, ezért a fenyőmagból készült olajat nem igazán hasnálják főzésre, azonban kiválóan alkalmas az elkésített étel meglocsolására. A fenyőmagnak számtalan egészségügyi előnye van, többek között képes enyhíteni a gyomorfájdalmakat, a fekélyt, illetve csökkenti a fogyókúrázók étvágyát is. Persze fontos tistában lenni azzal, hogy a fenyőmag csak kiegészítő terápia lehet, ugyanis nem képes helyettesíteni a hagyományos orvosi kezeléseket semmilyen konkrét egészségügyi probléma esetében.

LDL csökkentése
Egy 2004-ben végzett tanulmány, mely a koreai fenyőmag olajának hatását vizsgálta, arra jutott, hogy a fenyőmagolaj képes az emberi szervezetben csökkentei az LDL-szintet is. Az LDL vagy alacsony sűrűségű lipoprotein úgy is ismert, mint rossz koleszterin, ami fokozza a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát és más egészségügyi problémákat is okozhat. A 2004-es tanulmány, amelyet koreai tudósok végeztek, kimondja, hogy a fenyőmagban található pinolénsav koncentrált formában képes csökkenteni az LDL koleszterin szintjét. Úgy tartják, hogy ez annak köszönhető, hogy a pinolénsav lehetővé teszi a szervezetnek, főleg a májnak, hogy az nagyobb mennyiségű LDL-t vegyen fel. Meg kell jegyezni persze, hogy a fenyőmagolaj csak akkor igazán hatékony, ha feldolgozatlan, szűz formában használják.
 

Elérhetőség

fenyo-butor jenilon@hotmail.com